<

Stolcad® Professional do okien i drzwi: Profesjonalny program do projektowania, produkcji, wyceny i ofertowania

Stolcad Professional - Profesjonalny program dla producentów okien i drzwi

Stolcad® Professional to kompleksowe narzędzie dla producentów stolarki okienno-drzwiowejStolcad® Professional to innowacyjny program do produkcji okien i drzwi, stworzony z wykorzystaniem kompleksowej wiedzy programisty popartej długoletnim doświadczeniem oraz gruntowną znajomością branży stolarki okienno-drzwiowej. Dzięki współpracy z licznymi przedsiębiorcami reprezentującymi ten sektor gospodarki, pieczołowicie zgłębiane tajniki zostały doskonale wykorzystane w praktyce. Owocem pracy jest system łączący w sobie funkcjonalność z zaskakującą prostotą oraz ogromną wygodą użytkowania.
Stolcad® Professional umożliwia kompleksowe zarządzanie firmą począwszy od chwili otrzymania zamówienia na okna lub drzwi poprzez optymalizację procesu produkcyjnego, aż po kompleksowe zaplanowanie transportu oraz dostarczenie produktu finalnego do Klienta. Oprogramowanie obsługuje wszystkie technologie – PVC, aluminiową oraz drewnianą. Dzięki temu system dostosowany jest do potrzeb każdej firmy reprezentującej branżę stolarki okienno-drzwiowej, niezależnie od tego, na jakiej technologii pracuje.

Uniwersalny i przyjazny w obsłudze program do okien i drzwi

Technologie PVC drewno i aluminium

Wszechstronność technologiczna

Projektowanie okien i drzwi

Projektowanie dowolnych kształtów

Kompleksowe ofertowanie okien

Kompleksowa wycena i ofertowanie

Najlepsza optymalizacja profili

Najlepsza optymalizacja

Automatyzacja doboru elementów

Zautomatyzowany dobór elementów

Okna i drzwi w technologiach PVC, drewnianych oraz aluminiowych

Stolcad® Professional umożliwia posiadanie wielu różnych systemów technologicznych w jednym programie. Oznacza to, że użytkownicy, pracując na jednym oprogramowaniu, mogą tworzyć konstrukcje z PVC, drewna, drewna z nakładkami aluminiowymi, czy z samego aluminium. Okna i drzwi zaprojektowane w różnych technologiach można umieścić na jednym wydruku ofertowym. W razie potrzeby Stolcad® Professional dodatkowo ułatwia przeliczanie pozycji między technologiami, co pozwala na szybkie przygotowanie wycen w różnych wariantach technologicznych.
Użytkownicy Stolcad® Professional posiadają możliwość tworzenia konstrukcji, które bywają uznawane za nietypowe. Projektowanie okien skrzynkowych, zestawów balkonowych na jednej ramie, czy tzw. konstrukcji holenderskich jest niezwykle proste. Dodatkowo, Stolcad® Professional posiada tzw. opcję „skrzydła w skrzydle”, przez co umożliwia tworzenie m.in. drzwi aptecznych. Ważnym atutem programu są otwarte bazy danych, przez co technolodzy mogą samodzielnie dodawać technologie lub nanosić do nich różne zmiany, zgodnie z potrzebą.

Elastyczne projektowanie okien i drzwi

Użytkownicy programu Stolcad® Professional mogą projektować okna i drzwi przy wykorzystaniu kilku opcji. Do tej czynności zostały stworzone specjalne kształty predefiniowane, możliwość rysowania przy użyciu linii oraz tzw. punkty wiodące. Te ostatnie są najbardziej elastyczne. Dzięki nim, użytkownik może w dowolnych miejscach łamać lub wyginać wskazane krawędzie. Pozwala to na rysowanie okien i drzwi w różnych kształtach artystycznych.
Stolcad® Professional umożliwia dostosowanie panelu projektowego do własnych preferencji. W oprogramowaniu można zmienić widoczność wybranych opisów, osi współrzędnych, czy też sposobu wyświetlania konstrukcji (efekt zdjęcia). W celu przyspieszenia codziennej pracy, utworzone projekty można zapisywać do plików roboczych oraz schematów. Podstawową różnicą między nimi jest to, że schematy pozwalają skonfigurować dodatkowe dane do projektów okien i drzwi, np. maksymalne wymiary, cenniki i inne.
Przykłady projektów okien w Stolcad Professional

Produkcja stolarki okienno-drzwiowej

Stolcad® Professional, jako program do produkcji okien i drzwi, umożliwia generowanie pełnej dokumentacji technicznej dla wszystkich konstrukcji, które mają zostać wyprodukowane dla klienta. Wszystkie informacje zawarte na dokumentach produkcyjnych są otrzymywane na podstawie ustawionej technologii oraz zaprojektowanych konstrukcji. Dzięki temu, użytkownicy programu mają pewność, że wartości przedstawione w dokumentacji są prawidłowe.
Każdy z wygenerowanych dokumentów można wydrukować i przekazać odpowiednim pracownikom. Warto podkreślić, że wydruki te mogą mieć różne dane – od standardowych list cięć, poprzez zestawienia elementów z kosztorysem, do optymalizacji profili wraz z rozkrojami. Dzięki temu, każdy z pracowników może otrzymać tylko te informacje, które dotyczą jego stanowiska pracy. Poza tym, Stolcad® Professional umożliwia szybkie generowanie zamówień na profile, okucia czy szkło.

Wycenianie okien i drzwi w programie

Stolcad® Professional udostępnia trzy różne metody wyceny: materiałową, cennikową oraz kwaterową. Dzięki temu, użytkownicy mogą z łatwością dostosować działanie programu do osobistych preferencji. W celu szybkiej edycji cen, Stolcad® Professional posiada wiele dodatkowych pól. Służą one m.in. do przypisania narzutów, rabatów i dopłat. Wszystkie te możliwości gwarantują producentom okien i drzwi pełne dostosowanie wyceny do obowiązującej polityki cenowej.
Po zakończonej kalkulacji konstrukcji użytkownik może sprawnie przejść do przygotowania oferty dla klienta. Informacje znajdujące się na wydruku zależą od sposobu jego konfiguracji. Stolcad® Professional pozwala np. na ustawienie graficznego nagłówka, włączenie rysunków w kolorach, wyróżnienie wybranych informacji przy pomocy pogrubionej czcionki, ukrycie kwoty rabatu w cenie okna i wiele innych.

Moduły dodatkowe

Opcje rozszerzające funkcjonalność Stolcad® Professional

Stolcad® Professional cechuje budowa modułowa, co oznacza, że to Państwo wybierają przydatne opcje dopasowując program do produkcji okien i drzwi do swoich indywidualnych potrzeb.

Produkcja bezpapierowa

Stolcad® Professional, jako kompleksowy program do produkcji okien i drzwi, umożliwia zarządzanie produkcją stosując tzw. metodę bezpapierową. Oznacza to, że kierownik produkcji nie musi osobiście przekazywać wydrukowanej dokumentacji technicznej swoim pracownikom. Wystarczy korzystać z etykiet produkcyjnych z kodami kreskowymi. Po zeskanowaniu danej etykiety, każdy z pracowników zobaczy na monitorze tylko te informacje, które są mu potrzebne do pracy na jego stanowisku.
Ponadto, kierownik produkcji może zdalnie monitorować postęp prac na hali. Wszystkie informacje, które wyświetlają się mu w programie, są generowane w czasie rzeczywistym. Oprócz samego śledzenia procesu produkcji okien, kierownik może również kontrolować indywidualną efektywność każdego pracownika. Zaimplementowanie tych rozwiązań pozwala uzyskać wzrost aktywności całej kadry produkcyjnej i umożliwia sprawiedliwe liczenie wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników.

Organizacja procesów logistycznych

Zadania logistyczne w firmie produkującej okna i drzwi muszą przebiegać efektywnie. Aby ułatwić organizację logistyczną, Stolcad® Professional może być doposażony w zestaw specjalnych modułów. Ich zadaniem jest pomoc przy planowaniu procesu produkcyjnego, monitorowaniu obciążenia linii produkcyjnych, czy ustaleniu transportów wyrobów gotowych do klientów przy jednoczesnym uwzględnianiu miejsc docelowych z ustalonymi trasami.
Użytkownicy Stolcad® Professional, przy wykorzystaniu dedykowanych narzędzi mogą uzgodnić indywidualne limity na każdą z linii produkcyjnych. Podczas przekazywania okien na produkcję, program sam rozpoznaje rodzaje konstrukcji i dzieli je odpowiednio na każdą z linii uwzględniając ich charakterystykę. Przy organizacji transportu, użytkownik może dodatkowo zarządzać zasobem kierowców, jak i taborem samochodowym.

Sprzedaż okien w różnych wariantach językowych

Stolcad® Professional umożliwia generowanie wydruków na wybrane rynki zagraniczne, z jednoczesnym uwzględnieniem obowiązujących tam języków, walut, kursów, a nawet stawek podatku VAT. Dzięki temu, program pozwala użytkownikom w łatwy sposób tworzyć wyceny okien i drzwi dla klientów zagranicznych. Ponadto, Stolcad® Professional umożliwia pełną personalizację szablonów ofert. Dzięki temu, użytkownicy mogą mieć w programie zarówno wydruk standardowy, jak i takie wzory, które spełniają standardy wizualno-merytoryczne rynków zagranicznych lub nawet pojedynczych kontrahentów.
Dodatkowym uproszczeniem sprzedaży na rynkach zagranicznych jest wykorzystanie modułu komunikacji online z przedstawicielami handlowymi, którzy posiadają programy Dealer Professional. Dzięki temu, użytkownicy Stolcad® Professional mogą obsługiwać zlecenia pochodzące od zagranicznych sprzedawców, bez konieczności mówienia w ich ojczystych językach. To wszystko za sprawą automatycznej wymiany danych pomiędzy oprogramowaniem produkcyjnym a programami handlowymi.
Zarządzanie usługami i ich wyceną

Konfigurator usług

Eksport/import cen do Excel

Eksport / Import cen do Excel

Indywidualne szablony ofert

Indywidualne szablony ofert

Okna i drzwi zgodne z regulacjami Unii Europejskiej

Aby móc sprzedawać okna i drzwi na rynku europejskim, produkty te muszą posiadać stosowną dokumentację i właściwości. Stolcad® Professional posiada takie funkcjonalności, które pozwalają obliczyć wartości podstawowych współczynników, czyli dźwiękochłonności, czynnika słonecznego oraz współczynnika przenikania ciepła. Program do obliczania tych wartości wykorzystuje ustandaryzowane wzory.
Obliczone współczynniki mogą znaleźć się na dokumentacji, która jest wymagana przez ustawodawcę. Ponadto, na tych wydrukach można umieścić dodatkowe normy, które są przypisane do konstrukcji. W ten sposób, użytkownicy programu mogą w prosty sposób wygenerować np. dokument deklaracji właściwości użytkowych, który zawiera dane dotyczące konkretnego okna lub drzwi.

Monitorowanie zapasów i kosztów przedsiębiorstwa

Ważnym zadaniem w każdym przedsiębiorstwie jest dbanie o odpowiedni poziom zapasów przy jednoczesnym monitorowaniu kosztów. Stolcad® Professional pozwala producentom okien i drzwi zarządzać materiałami do produkcji przy wykorzystaniu specjalnego modułu – magazynu produkcyjnego. Użytkownik może stworzyć w nim taką ilość wirtualnych magazynów, aby jak najlepiej odwzorować rzeczywistą drogę materiałów i półfabrykatów. Ponadto, rozwiązanie to ściśle współpracuje z programem do produkcji okien i drzwi.
Alternatywą lub uzupełnieniem dla tego modułu jest wykorzystanie systemu klasy ERP. W celu zintegrowania go ze Stolcad® Professional wykonuje się indywidualny interfejs pomiędzy tymi programami. Taki łącznik przygotowuje się zgodnie z potrzebami producenta okien i drzwi, ale również z możliwościami informatycznymi. Dlatego też, podczas wdrożenia interfejsu współpracują ze sobą trzy strony – producent stolarki, dostawca systemu ERP oraz programiści firmy Sadowski Software.
Oferta dodatkowa

Nasza oferta obejmuje nie tylko pełne wdrożenie oprogramowania, ale także szereg usług dodatkowych. Od indywidualnie dostosowanych szkoleń, przez szczegółową konfigurację technologii, po bezpośrednie wsparcie techniczne – dostosowujemy się do potrzeb nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw.
Szkolenia i warsztatyKompleksowe szkolenia i warsztaty
Konfiguracja technologiiPełna konfiguracja technologii okien (PVC, drewno, aluminium) i rolet
Gotowe technologie profiloweTechnologie profilowe "z półki" w wersji gotowej do użytku
Wsparcie techniczneStałe wsparcie techniczne
Analiza wykonalności projektów ITAnaliza wykonalności indywidualnych projektów informatycznych
Spersonalizowane szablony w StolcadSpersonalizowane szablony ofert i wydruków produkcyjnych
Zarządzanie siecią handlową

Programy handlowe zintegrowane ze Stolcad® Professional

Rozwiązanie dla pośredników sprzedaży:

Mają Państwo rozbudowaną sieć sprzedaży okien i drzwi? Proponujemy Stolcad® Business do zarządzania poszczególnymi regionami

Program do zarządzania siecią handlową w branży okienno-drzwiowej

Innowacyjny program służący do elastycznego zarządzania siecią sprzedaży produktów stolarki okienno-drzwiowej, ściśle współpracujący zarówno z oprogramowaniem Stolcad® Professional, jak i z programami Dealer Professional, witryną Stolcad® Webshop oraz aplikacjami Stolcad® Mobile. Umożliwia projektowanie oraz wycenę konstrukcji, ale przede wszystkim jest pośrednikiem między producentem a handlowcami.

Program idealnie wpisuje się w potrzeby firm posiadających dużą sieć sprzedaży, podzieloną regionalnie. Stolcad® Business pozwala na przeprowadzenie wstępnej weryfikacji zleceń pochodzących od pośredników handlowych. Zlecenia, które zostaną zaakceptowane, przekazywane są do producenta.

Program dla pośrednika handlowego branży okienno-drzwiowej

Sterowniki

Stolcad® Professional umożliwia pełną automatyzację procesów produkcyjnych

Przygotowujemy sterowniki do:
  • Pił (PVC, aluminium, drewno, stal)
  • Listwiarek
  • Centrów tnących
  • Centrów obróbczych (PVC, aluminium, drewno)
  • Centrów wrzecionowych CNC
  • Zgrzewarek
  • Automatów do okuwania skrzydeł
  • Sortowników szyb
  • Frezarko-czopiarek
Współpracujemy z:


Umów się na bezpłatną prezentację DEMO

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 56 642 66 33
Koszt: BEZPŁATNE
Data i godzina: ustalana indywidualnie po przesłaniu formularza
Miejsce: online
^