Aktualności

Wydarzenia

Profesjonalny zespół pracowników


Rozprawa doktorska Starając się bezustannie unowocześniać nasze rozwiązania informatyczne dla firm z branży stolarki otworowej, dbamy o to, aby nasza cała kadra posiadała jak najlepsze kwalifikacje i cieszymy się, gdy poszczególni pracownicy dodatkowo podnoszą swoje kompetencje. Miło jest nam Państwa poinformować, że wiceprezes zarządu Małgorzata Sadowska uzyskała tytuł doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie „informatyka techniczna i telekomunikacja”. Tytuł jej rozprawy doktorskiej to „Creating and validating UML class diagrams with the use of domain ontologies expressed in OWL 2”, w tłumaczeniu „Tworzenie i walidacja diagramów klas UML z wykorzystaniem ontologii dziedzinowych w OWL 2”. Nasza kadra posiada ekspercką wiedzę nie tylko w branży stolarki otworowej, lecz również m.in. w dziedzinie informatyki i matematyki. Dzięki temu, gwarantujemy Państwu dostęp do sprawdzonych i cały czas doskonalonych programów produkcyjnych i handlowych.

Stolcad® Business – nowoczesna organizacja sprzedaży


  • Czy chcą Państwo zwiększyć potencjał sektora handlowego?
  • Czy planują Państwo poszerzyć zasięg sieci sprzedaży?
  • Czy zależy Państwu na efektywnej organizacji pracy handlowców?
Jeśli tak, oferujemy Państwu rozwiązanie – Stolcad® Business – program wspomagający przedsiębiorców w zarządzaniu całą siecią sprzedaży. Idealnie wpisuje się on w potrzeby firm posiadających duży sektor handlowy, podzielony regionalnie. Umożliwia pełną integrację punktów dilerskich oraz podnosi wydajność komunikacji. Wszystkie informacje są systematycznie wymieniane pomiędzy producentem, pośrednikiem a handlowcami, co skraca czas oczekiwania na podjęcie kluczowych decyzji dotyczących realizacji zleceń. Pośrednik handlowy korzystający z programu Stolcad® Business wstępnie weryfikuje poprawność technologiczną zleceń pochodzących od jego przedstawicieli. Dzięki temu, producent otrzymuje zamówienia zawierające jedynie konstrukcje możliwe do realizacji. Handlowiec zaś ma możliwość bieżącego monitorowania stanu, na którym znajduje się zamówienie klienta. Zapewnia to ciągłe podwyższanie jakości jego obsługi. Wdrożenie spójnego rozwiązania informatycznego w całej sieci sprzedaży opartej na interaktywnej komunikacji pomiędzy producentem a przedstawicielami handlowymi umożliwia optymalne zarządzanie wszystkimi punktami dilerskimi. Programy handlowe

Efektowny projekt firmy FAKRO – okno „Polska”


Tegoroczna edycja targów WinDoor-tech obfitowała w wiele ciekawych wizualizacji. Jedną z nich mogli Państwo podziwiać na ekspozycji stoiska firmy FAKRO. Okno „Polska” to projekt, który przyciągnął uwagę setek odwiedzających. Konstrukcja drewniano-aluminiowa wyróżniała się na tle innych realizacji dzięki zastosowaniu niestandardowego wycięcia i połączenia profili, które w efekcie idealnie odwzorowało kształt naszego kraju. Jesteśmy dumni z efektów końcowych, ponieważ to wyjątkowe okno zostało zrealizowane przy pomocy oprogramowania Stolcad® Professional. okno polska efekt finalny Proces powstawania konstrukcji rozpoczął się od przygotowania projektu z użyciem narzędzi dostępnych w Stolcad® Professional. Następnie oprogramowanie automatycznie sprawdziło technologiczną poprawność oraz wyliczyło i przygotowało odpowiednią ilość połączeń na czopy-widlice oraz kontrprofil. Stolcad® Professional zweryfikował kąty złożeń poszczególnych elementów konstrukcji oraz podał ilość kantówek potrzebnych do wykonania „przygotówki”. Wszystkie informacje wylistowane zostały na wydrukach produkcyjnych, uwzględniając plik DXF niezbędny do przygotowania nakładki aluminiowej na okno. Na koniec oprogramowanie kompleksowo przygotowało proces obróbki CNC dla każdego elementu z osobna. Okno „Polska” wyprodukowane przez firmę FAKRO jest przykładem nowoczesnego spojrzenia na architekturę okien. Projekt dowodzi również, że Stolcad® Professional umożliwia tworzenie designerskich konstrukcji w nawet najbardziej fantazyjnych kształtach.
okno polska projekt okno polska pierwszy etap okno polska skrzydła
okno polska połączenia okno polska zbliżenie okno polska gotowa konstrukcja

Targi Budma 2017 – podsumowanie


Acanthus Aureus W dniach 07-10 lutego podczas tegorocznej edycji targów WinDoor-tech odbywających się w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, mieliśmy przyjemność gościć Państwa na naszym stoisku. Oprócz naszych sztandarowych produktów sygnowanych marką Stolcad®, zaprezentowaliśmy również wiele ciekawych nowości. W tym roku do grona zdobytych przez nas odznaczeń dołączyła złota nagroda Acanthus Aureus, którą otrzymaliśmy podczas oficjalnej inauguracji targów. Wyróżnienie stanowi dla nas motywację do dalszego rozwoju. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska. Zapraszamy do przeczytania pełnej relacji z naszego udziału w targach.

Akordy – rozliczanie motywacyjne pracowników


Rozliczanie motywacyjne Czy chcą Państwo zwiększyć ilość produkowanych konstrukcji bez konieczności powiększania kadry pracowniczej lub zakupu nowych maszyn? Oferujemy gotowe rozwiązanie! Stosując Stolcad® Professional do akordowego rozliczania pracowników zyskają Państwo dynamiczny, zmotywowany zespół pracowników. Rozliczenie przeprowadzane w ten sposób jest zawsze sprawiedliwe, ponieważ oprogramowanie pozwala zweryfikować realizację założonych norm produkcyjnych w odniesieniu do konkretnej osoby. Ponadto, świadomość tego, że wysokość wynagrodzenia zależy od ilości elementów, jakie pracownik wykona, jest dla niego najlepszą motywacją do jeszcze efektywniejszej pracy. Oprogramowanie stanowi również narzędzie do monitorowania poszczególnych stanowisk pracy pod względem nadmiernego lub niedostatecznego obłożenia. Natomiast zastosowanie technologii odczytu danych z kodów kreskowych umożliwia rejestrację, ile zadań wykonała każda z osób, z dokładnością do elementu!


^