FilmyArtykuły

Wizualizacje


Projekt: Opcje dodatkowe

<Oprogramowanie Stolcad® Professional oferuje szereg dodatkowych funkcjonalności wspierających projektowanie. Zaprezentowane poniżej przykłady praktycznego zastosowania opcji projektowych dotyczą wszystkich technologii.

Roleta zintegrowana z oknemPozycja 1: Roleta zintegrowana z oknemStolcad® Professional umożliwia rysowanie rolet zewnętrznych bezpośrednio na wcześniej utworzonych projektach okien. Uzyskany dzięki temu projekt rolety zintegrowanej z oknem wyświetlany jest jako jedna pozycja na przeznaczonym dla klienta wydruku ofertowym, zaś na dalszych etapach konstrukcja okna oraz rolety zostaje automatycznie rozdzielona pomiędzy niezależne linie produkcyjne.
Roleta jako konstrukcja samodzielnaPozycja 2: Roleta jako konstrukcja samodzielnaOprogramowanie pozwala na projektowanie rolet zewnętrznych jako konstrukcji samodzielnych. Umożliwia wykonanie rysunku rolety i dopasowanie go do istniejącego już okna. W ten sposób użytkownik może tworzyć wszelkie typy rolet, np. nadstawne czy podtynkowe.
Zestaw balkonowy na jednej ramiePozycja 3: Zestaw balkonowy na jednej ramieKonstrukcja wykonana według projektu, który uwzględnia osadzenie zestawu balkonowego na jednej wspólnej ramie rozdzielonej słupkiem. Funkcja przedłużania profila w oprogramowaniu Stolcad® Professional pozwala wykonać taki projekt w niezwykle prosty sposób. Wystarczy dopasować szkic ramy oraz przekręcić naroża a następnie zaznaczyć fragment, który ma stanowić podstawę słupka i przedłużyć go tak, aby połączył się z ramą. Efekt ten można uzyskać dzięki tylko jednemu kliknięciu!
Drzwi apteczne – skrzydło w skrzydlePozycja 4: Drzwi apteczne – skrzydło w skrzydleOprogramowanie pozwala na tworzenie projektów złożonych z kilku warstw skrzydeł. Takie rozwiązanie technologiczne sprawdza się m.in. w przypadku drzwi montowanych w aptekach, stołówkach, kasach biletowych itp. Widoczna obok grafika przedstawia przykładowy projekt drzwi aptecznych zawierających konstrukcję typu „skrzydło w skrzydle”.
Okno angielskiePozycja 5: Okno angielskieStolcad® Professional umożliwia projektowanie oraz kompleksowe przygotowanie produkcji zarówno typowych konstrukcji okiennych, jak i tych nieco rzadziej spotykanych w nowoczesnym budownictwie. Widoczny obok projekt przedstawia okno angielskie, którego skrzydła otwierają się na zewnątrz.
Okno skandynawskiePozycja 6: Okno skandynawskieKolejnym przykładem konstrukcji o niestandardowym systemie okuć, jest okno skandynawskie. Na zaprezentowanej obok grafice widoczny jest charakterystyczny sposób otwierania polegający na przesuwaniu skrzydeł w kierunku pionowym.
Ścianki działowePozycja 7: Ścianki działoweOprogramowanie umożliwia projektowanie ścianek działowych z wykorzystaniem specjalnie przystosowanej bazy technologicznej. Funkcja tworzenia ścianek działowych w Stolcad® Professional obejmuje m.in. wycenę, listę wykorzystanych materiałów oraz możliwość obliczenia podwójnych szyb o jednakowych gabarytach.
ModyfikatorPozycja 8: ModyfikatorStolcad® Professional ułatwia wstawianie do aluminiowych konstrukcji modyfikatorów umożliwiających zmianę kierunku otwierania skrzydeł lub niezwykle łatwe zaprojektowanie takich konstrukcji, jak np. widoczne na grafice drzwi z naświetlem. Ponadto, oprogramowanie umożliwia zdefiniowanie połączeń narożnych profili za pomocą jednej z trzech metod: zagniatania, skręcania lub kołkowania.
Poszerzenia i łącznikiPozycja 9: Poszerzenia i łącznikiOprogramowanie pozwala na dodawanie do konstrukcji okiennych i drzwiowych dowolnych ilości poszerzeń i łączników w różnych kolorach. Opcja ta pomaga wygenerować dodatkowe oszczędności w przypadku, gdy użytkownik wykona najtańszym kolorem (najczęściej białym) poszerzenia mające bezpośrednią styczność z murem. Po każdej modyfikacji, wymiary całego rysunku dopasowują się automatycznie w zależności od szerokości zastosowanych łączników i poszerzeń.
^