<

Efektowny projekt firmy FAKRO – okno „Polska”2017-02-24
Tegoroczna edycja targów WinDoor-tech obfitowała w wiele ciekawych wizualizacji. Jedną z nich mogli Państwo podziwiać na ekspozycji stoiska firmy FAKRO. Okno „Polska” to projekt, który przyciągnął uwagę setek odwiedzających. Konstrukcja drewniano-aluminiowa wyróżniała się na tle innych realizacji dzięki zastosowaniu niestandardowego wycięcia i połączenia profili, które w efekcie idealnie odwzorowało kształt naszego kraju. Jesteśmy dumni z efektów końcowych, ponieważ to wyjątkowe okno zostało zrealizowane przy pomocy oprogramowania Stolcad® Professional.
Okno Polska na stoisku targowym FAKRO
Proces powstawania konstrukcji rozpoczął się od przygotowania projektu z użyciem narzędzi dostępnych w Stolcad® Professional. Następnie oprogramowanie automatycznie sprawdziło technologiczną poprawność oraz wyliczyło i przygotowało odpowiednią ilość połączeń na czopy-widlice oraz kontrprofil. Stolcad® Professional zweryfikował kąty złożeń poszczególnych elementów konstrukcji oraz podał ilość kantówek potrzebnych do wykonania „przygotówki”. Wszystkie informacje wylistowane zostały na wydrukach produkcyjnych, uwzględniając plik DXF niezbędny do przygotowania nakładki aluminiowej na okno.
Na koniec oprogramowanie kompleksowo przygotowało proces obróbki CNC dla każdego elementu z osobna.

Okno „Polska” wyprodukowane przez firmę FAKRO jest przykładem nowoczesnego spojrzenia na architekturę okien. Projekt dowodzi również, że Stolcad® Professional umożliwia tworzenie designerskich konstrukcji w nawet najbardziej fantazyjnych kształtach.
Okno Polska wydruk ze Stolcad Professional
Okno Polska konstrukcja finalna
^